Bitcoin, Altcoin Ve Kripto Para Al Sat Nasıl Yapılır?

Kripto para alım ve satım işlemleri yapabilmeniz için hesabınızda kripto para bulunması gerekmektedir. Sanal cüzdanınızda yer alan bakiyeniz ile seçtiğiniz bir borsa üzerinden alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto Para Alım Satım İşlemleri

Peki kripto para alım satım işlemleri nasıl yapılmaktadır?

Kripto para alım işlemleri için öncelikle web site içerisinde yer alan binance adlı borsa sayfanın açılması gerekmektedir. Daha sonrasında sağ üst bölmede yer alan TRY sayfasına tıklanmalıdır. Aratma bölümüne BTC yazdıktan sonra BTC/TRY yazılı butona tıklanması gerekmektedir. Bu aşamalardan sonra sol bölümde yer alan BTC market sayfası açılmalıdır. Bu sayfada alım işlemi yapabileceğiniz kripto para değerleri görüntülenir. Alım yapılacak satış emri için BTC al yazılı kutucuğa ilgili bilgiler otomatik bir şekilde doldurulmaktadır.

Daha sonrasında alım işlemi için belirlediğiniz miktar tutarını ilgili alana girmeniz gerekiyor. Alım işlemini tamamlamak maksadı ile son olarak BTC al yazılı butona tıklamanız gerekmektedir. Peki kripto para satım işlemi nasıl gerçekleşmektedir?

Satım işlemi için talep ettiğiniz alış emrini seçmelisiniz. Sonrasında BTC sat yazılı kutucuğa ilgili bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Miktar bölümüne satmak istediğiniz tutarı girmelisiniz. En son aşamada ise BTC sat yazılı butona tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde kolaylık kripto alım ve satım işlemlerinizi hızlı bir biçimde yapmanıza olanak tanınmıştır.

Bitcoin Al Sat İşlemleri

Bitcoin alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilmek için ilk önce bir seçilen bir borsa üzerinde hesap açılması gerekmektedir. Açılan bu borsa hesabı üzerinden çeşitli miktarlarda bitcoin al sat işlemleri gerçekleştirilebilir hale gelmektedir. Fakat başarılı bir kazanç tutarına sahip olmak için bu işlemler esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar arasında araştırmak ve iyi analiz becerisine sahip olmak yatmaktadır.

Seçilen borsada bitcoin ile alakalı satış ve alış işlemlerinin yapıldığından emin olunması gerekmektedir. Üstelik hangi türde bir borsanın seçildiği de önem arz etmektedir. Uluslararası camiada yer alan borsa tipi bulunduğu gibi yerel çapta da borsa tipleri bulunur. Önemli olan güvenli ve yönetici kimliği belli olan bir borsa tipini seçmekte yarar vardır.

Seçilen borsanın güvenliği önemli olduğu kadar o borsanın sunduğu hız kalitesi de önemli olmaktadır. Aynı zamanda Türkiye borsasında hesabınız varsa yurt dışı kaynaklı da olan güvenli bir borsa seçmek gerekmektedir. Çünkü yerel borsalarda yer alan Bitcoin al sat işlemleri az sayıda olduğu için yurt dışı borsalarında ise bu durum tam tersi olarak işlemektedir.

Bitcoin al sat işlemlerinde başarılı olmanın yollarından biri de borsada olup biten her trend olayından haberdar olmak ve gözden hiçbir haberin kaçmamasını sağlayarak olmaktadır. Aynı zamanda borsada gerçekleşen büyük ya da küçük fark etmeksizin fiyat hareketliliğin takip edilmesi gerekmektedir.

Altcoin Alım Satım İşlemleri

Önemli bir konu olan altcoin alım satım işlemleri hususunda dikkat edilmesi gereken etkenler bulunur. Genellikle borsa üzerinde bir anda düşen fiyatlar için alım yapılıyor olması sonradan ciddi oranda kar elde edilmesini sağlayabilmektedir. Fakat aldığınız düşün fiyattan altcoin daha da düşecekse bir miktar şüpheci yaklaşmanızda fayda vardı. Çünkü düzenli aralıklarla düşmeye devam eden altcoin için yapılacak en mantıklı hamle piyasa fiyatının altında düşük miktarda fiyat değeri girilerek beklemek olacaktır.

Yalnız belirlediğiniz tutarda altcoin satın almadan önce diğer borsalardaki değerinin takibinin de yapılması gerekmektedir. Ayrıca belirlediğiniz borsanın güvenli ve kaliteli bir hizmet verdiğinden emin olmanızda fayda bulunmaktadır. Şimdilerde Çin kaynaklı sitelerden düşük fiyatlı altcoin alımı yapmak mantıklı gözükmektedir. Çoğu kullanıcı en küçük bir olaydan etkilenerek eldeki coinlerini çıkarma derdine düştüğü için alış fiyatı çok ucuz değerlerde olmaktadır.

Altcoin alım ve satım işlemlerinde başarılı olmanı asıl sırrı coin sahibi bireylerin hissiyatları ve içgüdülerine göre doğru hissetmeleri ciddi kazanç elde etmelerinde önemli rol oynamaktadır. Bu yüzden borsa üzerinde altcoin alım ve satımı yapmadan önce aceleci davranmamalı sabırla yatırım planında hazırlanan tarih veyahut da fiyat düzeyi beklenmelidir.

Yatırım planı hazırlamanın alım ve satım işlemlerinde doğrudan faydası bulunmaktadır. Gerçekten güzel bir gelir elde etme amacında ise bilgi birikim, araştırma, analiz yapma, gözlemleme, takip etme ve hislerinizi doğru bir biçimde kullandığınız takdirde başarısız olmanız neredeyse imkansız hale gelecektir.

Özetle, bitcoin alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle seçilen borsada bir hesap açılmalıdır. Bu borsa hesabı üzerinden çeşitli miktarlarda bitcoin ticareti yapılabilir. Ancak başarılı bir gelir elde etmek için bu işlemler sırasında dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Kripto para birimi alıp satabilmek için öncelikle hesabınızda kripto para birimi bulunmalıdır. Seçtiğiniz takas ve sanal cüzdandaki bakiye üzerinden alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz. Yatırım planları yapmak, alım satım işlemlerinde size doğrudan faydalı olacaktır.